SMS zpráva

Rychlé odeslání SMS pomocí QR kódu

Qiknutím telefon odešle SMS na zadané číslo, záleží na typu přístroje a čtečky QR kódu, jestli Vám dá předem šanci ovlivnit číslo, text a následně odeslání, nebo to udělá celé za Vás aniž byste to mohli nějak řídit.


Pěkné využití by mohlo být např. pro poslání SMS záchranným složkám u nebezpečného jezu na řece. Pokud se tam někdo topí, jde o rychlost, ale také se jedná o stresovou situaci, kdy se začnou třást prsty a těžko se hledá co a kam je potřeba poslat nebo zavolat. Jednoduchým qiknutím by se dala odeslat předem vyplněná SMS s udáním konkrétního místa.

Co je to qik?

Co je to qik?

Dlouho jsme hledali termín, kterým by se dal jednoduše popsat postup pro vytažení mobilu, nalezení a aktivace aplikace pro čtení QR kódu, sejmutí QR kódu, jeho dekódování a provedení následné akce. Termín, který by plně popisoval daný proces a přitom byl nový, hezký a nepoužitý pro jiné úkony (kliknutí, sejmutí, vyfocení).
Nakonec jsme vymysleli slovo qik. Připadalo nám, že přesně vystihuje rychlost QR informace a navíc je v češtině docela roztomilé. Začali jsme ho používat a líbí se nám. Na tomto webu se tedy setkáte s termíny qikání, qiknutí, qik.