Vizitka – kontakt

VizitkaJednoduché uložení kontaktu pomocí QR kódu

Qiknutím kódu z papírové vizitky získá příjemce kontakt na Vás a telefon si jej přímo uloží mezi kontakty. QR kód nemusím mít přímo vytištěný na vizitce, ale mohu jej mít jako obrázek ve svém telefonu, odkud jej příjemce qikne a tím si na Vás vytvoří kontakt. Tímto způsobem lze přenést kontaktní informace i mezi přístroji různých výrobců. Také mohu mít kontakt na sebe v materiálech týkajících se mé osoby nebo firmy. Mohu mít připraveno několik samostatných kódů s informacemi o mé osobě - pro pracovní kontakty, pro přátele, pro rodinu, jen obecný s minimem údajů.

Co je to qik?

Co je to qik?

Dlouho jsme hledali termín, kterým by se dal jednoduše popsat postup pro vytažení mobilu, nalezení a aktivace aplikace pro čtení QR kódu, sejmutí QR kódu, jeho dekódování a provedení následné akce. Termín, který by plně popisoval daný proces a přitom byl nový, hezký a nepoužitý pro jiné úkony (kliknutí, sejmutí, vyfocení).
Nakonec jsme vymysleli slovo qik. Připadalo nám, že přesně vystihuje rychlost QR informace a navíc je v češtině docela roztomilé. Začali jsme ho používat a líbí se nám. Na tomto webu se tedy setkáte s termíny qikání, qiknutí, qik.